9 C
Brønnøysund
torsdag, mai 1, 2025

Næringslivet er klare for Rootsfestivalen – vi sjekket Goma!

Over alt i Brønnøysund forbereder lokale servicebedrifter seg på storinnrykket det nå er i forbindelse med Rootsfestivalen.
– Hvordan vi er forberedt? Vi har laget både takeaway-kaffe, -pizza og -suppe, sier Kristin Maasø i relativt nyåpnede Goma.

Spisestedet Goma i Storgata myldrer av folk som gjerne vil sitte ute i sola, og her bestilles kaffe, og ulike godsaker fra disken. Mange er utenbys fra, og det overhøres faktisk prat om de største trekkplastrene under festivalen; som her kan synes å være The Boomtown Rats og Hellbillies.
– Vi er glade for at vi har en sånn festival i Brønnøysund, og vi kjører ikke bare ulike takeaway-produkter under Rootsen, men har utvidet åpningstidene torsdag, fredag og lørdag. Vi håper det blir full fart, sier driverne Kristin Maasø og Bjørg Gotaas, som har startet både spisested og bar.

Midtinorge.no tar en minitest av den indiske kyllingsuppen til lunsj, og min lunsjvenninne gir umiddelbar positiv respons.
– Deilig! Mild og rund smak med akkurat nok piff på en varm sommerdag, sier hun.
– Gode smaker, og det kjennes ut som skikkelig hjemmelaget godmat, bekrefter jeg.
– Denne suppen kan passe både sommer og en kald høstdag. Det eneste jeg har å trekke er at jeg kjøpte den store varianten og er ennå litt sulten. Skulle gjerne ha hatt litt mer kylling i suppa, sier lunsjvenninnen.
– Det var akkurat passe for meg, og her om dagen da jeg bestilte kyllingsalat ble jeg god og mett. Og her er det god kaffe å få til avslutning, sier jeg.

Tekst og foto: Hege Sæthre Lind

 

Related Articles

Arrengementer

2025 mai

Uke 2

man 28
tir 29
ons 30
tor 1
fre 2
lør 3
søn 4
man 5
tir 6
ons 7
tor 8
fre 9
lør 10
søn 11
man 12
tir 13
ons 14
tor 15
fre 16
lør 17
søn 18
man 19
tir 20
ons 21
tor 22
fre 23
lør 24
søn 25
man 26
tir 27
ons 28
tor 29
fre 30
lør 31
søn 1

Siste